תחומי עיסוק

עבירות צוארון כחול

עבירות צווארון כחול נקראות כך, משום שבעבר נקשרו לעבירות שביצעו אנשים שהשתייכו למעמד הפועלים. אלה, העובדים בעבודת כפיים לרוב ושכרם נמוך (עובדים במפעלי ייצור שונים, בבנייה, בכרייה, בתחזוקה וכדומה).

עבודות אלו דורשות בדרך כלל הכשרה וגם מיומנות רלוונטית והסיבה מדוע הן נקראות כך (מדוע הצבע הכחול מוזכר בשמן) קשורה לקוד הלבוש, שאפיין את בני המעמד הזה במאה ה-19. העובדים במפעלים ובכרייה באותה תקופה נהגו ללבוש בגדי עבודה בצבע כחול, צבע שמאפיין אותם, אגב, עד היום (קשה שלא לשים לב לסרבלים הכחולים שנוהגים ללבוש בעלי מקצועות אלה).

כאשר מדברים על עבירות צווארון כחול, על פי הקרימינולוגיה, מתכוונים לסוגים שונים של פשעים שאותם מבצעים בני המעמד הנמוך, הפועלים לרוב. הפשעים האלה, הנכנסים לקטגוריה זו, הם פשעים קלאסיים, שקל מאד לאתר אותם באמצעות הליכים של אכיפת החוק, כאשר לא אחת מעורבת בכך אלימות. אלה יכולים להיות פשעי ונדליזם, פשעי שוד, גניבה ועוד.

 

עבירות מין

חקירה בגין הטרדות מיניות ומעשי מין בכלל הנם חוויה קשה וטראומטית הן לחשוד והן לבני משפחתו. שמו הטוב של אדם נהרס ברגע אחד בצורה בלתי הפיכה כאשר מיוחסת לו עבירת מין קלה ככל שתהיה ובטח כאשר עולמו חרב עליו כאשר הוא נחשד בביצוע עבירות מין חמורות, כאשר חירותו נגזלת על לא עוול בכפו ואין מי שיושיעו מלבד עו”ד שמתמחה בייצוג בעבירות מין אשר יגן עליו בחירוף נפש ובמקצועיות רבה.

לא כל מי שקיבל רשיון לעסוק בעריכת דין יכול לתת את הסיוע הנדרש בייצוג חשוד ו/או נאשם בעבירות מין.

לאחר שנים רבות של נסיון בתחום הפלילי בכלל ובעיקר בתחום עבירת המין המשרד של עו״ד יסלוביץ צבר ידע נרחב בייצוג בעבירות מין והמשרד צבר הצלחות רבות בפרשות רבות אודות ליצירתיות מחשבתית ומקצועיות בלתי מתפשרת למען הלקוח.

 

בינלאומי והסגרות

במהלך השנים צבר עו״ד יסלוביץ הצלחות חסרות תקדים בייצוג ישראלים בחו״ל, וזאת אודות לידע וניסיון, לרבות קשרים בינלאומיים ענפים, יחד עם עבודה משותפת עם משרד החוץ בישראל.

אין ספק, שאירוע של מעצר בחו״ל, הינו קשה ביותר ואף מלחיץ למדיי הן לעצור והן לבני משפחתו. אי לכך, ייצוג של עו״ד ישראלי תוך שיתוף פעולה עם עו״ד מקומי יכול להוביל לשחרור מהיר ולהגעה לחוף מבטחים, ולשם כך נחוץ ניסיון רב וראייה היקפית שיש בה בכדי להוביל להצלחה מירבית.

כאשר ישראלי נעצר בחו"ל, הדבר הראשון שהוא צריך לעשות הוא להתקשר לעו"ד ישראלי המתמחה בנושאי הסגרה ובעבודה עם רשויות אכיפה ומשרדים בחו"ל. הסיבה לכך היא שהשיחות הראשוניות עם עו"ד המתמחה בדיני הסגרה ובהליכים משפטיים פליליים-בינלאומיים, הן חשובות מאד לצורך הדיונים הראשונים בבית המשפט, וכן לגבי החקירות הראשונות במשטרה: עורך דין בעל ניסיון בתיקי הסגרה יידע לתחום את התיק בגבולות הראויים, ולא ייתן לתיק לגלוש לסעיפי אישום חסרי שייכות. בנוסף, עורך הדין הישראלי ידאג לייצוג ראוי ומשותף על ידי עורך דין מקומי בהליכים המשפטיים המקומיים בארץ המעצר.
כמובן, שלעורך דין בעל ניסיון בתיקי הסגרה יכול לנהל משא ומתן אל מול הגופים הרלבנטיים הן לשם מניעת הסגרה או לשם הגעה להסדר.

 

אלימות במשפחה

במקרים של בן משפחה / חבר / מכר שנעצר בחשד לביצוע עבירת של אלימות במשפחה, מומלץ לפנות למשרדו של עו"ד ניר יסלוביץ טרם תחילת החקירה המשטרתית על מנת לממש את זכות ההיוועצות לפני שאותו עצור נותן גרסה במשטרה ולפעול לשחרורו בתחנה ובמידה ולא לשחרורו ממעצר בבית המשפט.

ישנה חשיבות יתרה בייצוג של עו"ד פלילי שעוסק בעבירות אלימות במשפחה, שכן על פי החוק קיימת חזקת מסוכנות, אשר קובעת כי מי שחשוד בביצוע עבירות של אלימות במשפחה, חזקה עליו כי הינו מסוכן, ועליו להוכיח אחרת על מנת לסתור את החזקה הזו.

לצערנו, לא פעם מוגשות תלונות שווא במשטרה ובעקבות כך נעצרים לא מעט בני זוג, הדבר פוגע הן בנפגעי העבירה האמיתיים והן בחשודים חפים מפשע. ועל כן, ישנה חשיבות בעו"ד פלילי מנוסה במיוחד במקרים של עבירות אלימות במשפחה שיידע לזהות ולנתח את המקרה כבר בשלב החקירה עובר להגשת כתב האישום.

במידה וקרוב אליכם נעצר, מומלץ לפנות באופן מיידי לעורך דין אשר יפעל באופן מיידי על מנת לפגוש אותו בבית המעצר, לעדכן אותו בכל ההליכים שעומדים בפניו, לשמור על המורל, לעדכן את בני המשפחה בציוד אישי ורפואי לו הוא זקוק וכמובן לקבל את כל האינפורמציה מהחקירה המשטרתית על מנת להוביל לשחרורו המהיר.

 

עבירות צוארון לבן

עבירות כלכליות הן כל סוג של אי עמידה באחד מההיתרים או ההגבלים הפיננסים הקבועים בחוק הכלכלי. עבירות כלכליות נקראות גם עבירות צווארון לבן והן יכולות לכלול

בעבירות בעלות אופי כלכלי, חייב עורך הדין המייצג בעניין להבין הבן היטב את הדין החל בנושא האמור וכמו כן, הוא חייב להבין היטב במה חשוד הלקוח. לפעמים העבירה מסתתרת מאוד טוב מתחת לפני השטח עד שאפילו הלקוח בעצמו לא מודע לכך כי ביצע עבירה בכך ששמע לעצה עסקית/ משפטית/ כלכלית של גורם מקצוע או מסר מידע לאדם שלא היה מוסמך למסור לו. כך למשל, יכול נושא משרה בכירה בחברה ציבורית למצוא עצמו, בטעות ממש, עובר על איסור בחוק ניירות ערך ומשם קצרה הדרך לחקירה של הרשות ולעיתים לתוצאות קשות. המקרים הקלאסיים כמובן הנם מקרים של עבירות המבוצעות בכוונת מכוון ואולם חשוב לזכור כי ככל שהעבירה מורכבת ומתוחכמת יותר כך קשה יותר למשטרה ולרשויות החקירה האחרות לגלות אותה ואם כבר גילו אז עדיין מאוד קשה לרשויות להוכיח. חושבים שיש סיכוי שתחקרו בגין ביצוע עבירה כלכלית כלשהי ? היוועצו.

 

תרמיות כלכליות

מהן עבירות צווארון לבן?

עבירות צווארון לבן הינן עבירות כלכליות בטיבן, ללא אלימות (וזאת בניגוד לעבירות פליליות אחרות, אשר מלוות באקט פיזי או באלימות). עבירות אלו, דורשות תחכום או מעמד והמעקב אחריהן נמשך שנים בין היתר באמצעות מאמץ משטרתי רב היקף.

בחקירות כלכליות, ובעבירות צווארון לבן ככלל, נדרשת מומחיות ויצירתיות רבה של עורך דין הבקיא בתחום, שכן עבירות אלו שונות באופיין מתחום הצווארון הכחול.